De Chinese kunstenaar en dissident Ai Weiwei zegt dat de Chinese politie hem nadrukkelijk heeft aangeraden om niet aanwezig te zijn bij de rechtszitting die zijn bedrijf had aangespannen tegen de belastingdienst. De rechtbank behandelt de zaak later vandaag.
Het bedrijf waarvoor de 55-jarige Ai werkt, kreeg afgelopen juli een boete van 15 miljoen yuan (1,7 miljoen) euro opgelegd voor belastingontduiking. Ai mocht zelf de zitting toen niet bijwonen. Vorige maand besloot de rechtbank dat Ai deze keer wel aanwezig mocht zijn, maar volgens de kunstenaar probeert de politie hem nu alsnog tegen te houden.
Ai is een bekende luis in de pels van de Chinese Communistische Partij. Begin 2011 zat hij 3 maanden vast voor een oproep tot protest tegen de regering. Sindsdien mag hij Peking niet uit en wordt hij voortdurend in de gaten gehouden.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.