terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

Absolute meerderheid voor PS van Hollande

Bewerkt door: redactie − 17/06/12, 20u22  − Bron: afp
© epa.

dm UPDATE In Frankrijk heeft de Parti socialiste (PS) van president François Hollande de absolute meerderheid gewonnen in de Assemblée Nationale. Dat blijkt uit schattingen van peilinginstituten na de tweede ronde van de parlementsverkiezingen.

  • © reuters.
    Ségolène Royal, oud-presidentskandidate en vooral ex-partner van François Hollande is niet verkozen geraakt. Zit de tweet van Valérie Trierweiler daar voor iets tussen?

De socialisten en twee kleine satellietpartijen behalen tussen de 312 en 326 zetels van de 577, ruim meer dus dan de absolute meerderheid (289). De Groenen zouden goed zijn voor 18 tot 24 zetels en het extreemlinkse Front de Gauche zou tussen 9 en 11 zetels behalen, aldus de instituten Sofres en CSA. De rechts-conservatieve UMP en zijn bondgenoten halen tussen de 212 en 234 zetels binnen, het extreemrechtse Front National is goed voor 1 tot 4 zetels, luidt het.

Om zijn programma daadwerkelijk te kunnen uitvoeren diende president François Hollande, de eerste socialistische president in 17 jaar, een absolute meerderheid te behalen en dat is dus gelukt.

Ségolène Royal: "Politiek verraad"
Ségolène Royal is niet verkozen in La Rochelle. De presidentskandidate voor de PS in 2007 werd in dit westelijke departement verslagen. Dat heeft de PS-politica zelf op televisie aangekondigd. Royal, de ex-partner van president François Hollande, sprak van een 'politiek verraad'. De 58-jarige Royal verzeilde tussen de twee verkiezingsronden temidden een politiek-sentimenteel psychodrama. In volle verkiezingscampagne sprak 'Première Dame' Valérie Trierweiler, de huidige partner van Hollande, in een tweet haar steun uit voor Olivier Falorni, de socialistische uitdager van Ségolène Royal in La Rochelle.

De nederlaag van Royal is ook een slag voor president Hollande, die publiek zijn ex-partner en moeder van zijn vier kinderen, steunde. Ondanks de nederlaag drukte Royal de wens uit een rol in de nationale politiek te blijven spelen.

  • © afp.


François Bayrou niet verkozen
François Bayrou, de leider van de Franse centristen en de derde kandidaat bij de presidentsverkiezingen van 2007, is verslagen in de tweede ronde van de parlementsverkiezingen. In het kiesdistrict Pau behaalde Bayrou slechts 30 procent van de stemmen en bleef ver achter de socialistische kandidaat.

Bayrou behaalde nog 9 procent in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen dit jaar en had voor een verrassing gezorgd met zijn oproep om in de tweede ronde voor de socialistische kandidaat François Hollande te stemmen.

"Deze keuze zal me er toe aanzetten de vorm van mijn engagement te wijzigen", verklaarde hij zondagavond.


mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Marine Le Pen niet, nicht Marion (22) wel verkozen voor FN Marine Le Pen niet, nicht Marion (22) wel verkozen voor FN - 17/06/12
  • Relatief zwakke opkomst bij Franse verkiezingen Relatief zwakke opkomst bij Franse verkiezingen - 17/06/12
  • Ségolène Royal gekwetst door tweet van Trierweiler Ségolène Royal gekwetst door tweet van Trierweiler - 14/06/12

    meer over

    • Frankrijk
    • François Hollande
  • IMF-baas Lagarde krijgt speurders over de vloer
  • Onderzoek naar zwart geld: Franse minister stapt op
  • Frans paardenvleesbedrijf nu ook in de problemen door verboden schapenvlees
  • Motard die met 219 km/u onderschept werd: "Heb hier al 270 km/u gereden"

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy