Frankrijk zal Tripoli helpen bij controle landsgrenzen

26/02/12, 10u07
De Libische minister van Defensie Osama Juili (R) en zijn Franse ambtgenoot Gerard Longuet (L). © afp

Frankrijk biedt Libië zijn diensten aan op vlak van defensie, meerbepaald voor de controle van de Libische landsgrenzen en voor de opleiding van Libische legerofficieren. Daarover is gisterenavond een akkoord ondertekend in Tripoli.

"De samenwerking tussen Libië en Frankrijk is een project van zeer lange termijn", verklaarde de Franse Defensieminister Gérard Longuet tijdens een persconferentie. Daarvoor had hij samen met zijn Libische evenknie Oussama Al Juweilli zijn handtekening gezet onder een intentieverklaring voor bilaterale samenwerking.
 
Het akkoord gaat onder meer over samenwerking voor de grenscontroles. "Het is in eenieders belang dat de trafiek van mensen, wapens of drugs geneutraliseerd wordt", aldus Longuet. Frankrijk voorziet het aanleveren van moderne technologie, vliegtuigen, satelieten, optische of radarsystemen en zal ook legerpersoneel opleiden voor het gebruik van die middelen.
 
Ook op vlak van maritieme veiligheid hebben Parijs en Tripoli de banden aangehaald. Franse troepen zullen gedurende enkele maanden Libische havens helpen ontmijnen. En 70 Libische duikers zullen een opleiding krijgen in Frankrijk. (belga/sg)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...