3.000 Amerikaanse soldaten voor snelle reactiemacht NAVO

05/02/12, 10u32
Leon Panetta. © getty

De Amerikaanse minister van Defensie Leon Panetta heeft bevestigd dat er een Amerikaanse brigade - meer dan 3.000 troepen - wordt toegekend aan de snelle reactiemacht van de NAVO. Dat heeft hij gezegd tijdens de veiligheidsconferentie van München. De VS zijn vurige voorstanders van die reactiemacht, maar hebben zich altijd terughoudend opgesteld om zich zwaar te engageren in de NRF (NATO Response Force).

Door besparingen op de uitgaven van het Pentagon, trekken de Verenigde Staten wel de helft van de vier gevechtsbrigades terug uit Europa. Dat betekent dat er nog maar 37.000 Amerikaanse militairen op Europese bodem zullen verblijven. Een tiende van het aantal na de val van de Berlijnse muur.

Dat betekent niet dat Europa minder belangrijk wordt als militaire partner van de VS, zo beklemtoonden Panetta en minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton in München.
 
Panetta bevestigde ook de toewijzing van een Amerikaanse brigade aan de snelle reactiemacht van de NAVO, de NRF.  (belga/edp)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...