31/01/12, 00u03
Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton.
© getty
Als de Verenigde Naties niet snel optreden in Syrië, dan dreigt de geloofwaardigheid van de VN ondermijnd te worden. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton vanavond gezegd voor de VN-Veiligheidsraad in New York.
Het is tijd dat de internationale gemeenschap zijn geschillen aan de kant schuift en een duidelijke boodschap van steun aan het Syrische volk uitspreekt, zei Clinton. De Amerikaanse minister riep de VN-leden op om eindelijk een resolutie goed te keuren. Marokko legde vrijdag, in naam van de Arabische Liga en de Europese landen, een ontwerp van resolutie aan de machtigste raad van de Verenigde Naties voor. In het document worden een einde van het geweld en politieke hervormingen geëist.
BurgeroorlogVolgens Clinton is het geweld in Syrië aan het verergeren en stevent het land af op een burgeroorlog. Ze is ervan overtuigd dat er een einde moet komen aan de terreur van president Assad.
Ook de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Alain Juppé, riep de VN op om "het schandalige stilzwijgen" te doorbreken en de resolutie van de Arabische Liga te steunen.
De Syrische ambassadeur bij de VN, Bachar Jaafari, verwierp vanavond de laatste versie van ontwerp van resolutie van de Arabische Liga. "Syrië zal weerstand bieden aan zijn vijanden", luidde het.
Tot nog toe verhinderden Rusland en China elke resolutie tegen de Syrische regering wegens het geweld in het land. Maar de spanning stijgt, er dreigt een burgeroorlog en de druk op de internationale gemeenschap groeit. Bij het geweld in Syrië vielen gisteren een honderdtal doden, onder wie 55 burgers. Een meerderheid van de slachtoffers kwam om in de regio van Homs. (belga/ep)