Soldaat wilde in Texas vliegtuig opstappen met springstof in handbagage

01/01/12, 00u14

Luchthaven dicht, dader opgepakt, springstof in beslag genomen

© ap
Een Amerikaanse soldaat heeft in Midland (Texas) op zijn dooie gemakje een vliegtuig willen instappen met springstof in zijn handbagage. Dat schrijft de plaatselijke krant Midland Reporter-Telegram. Het explosieve goedje werd tijdig ontdekt door veiligheidsfunctionarissen. Er werd ook een speciale speurhond ingezet.

De soldaat werd opgepakt door de FBI, de luchthaven ontruimd en een uur lang afgesloten. De explosieven (die verpakt waren in legermateriaal) werden in beslag genomen en voor onderzoek naar een gespecialiseerd labo gestuurd.

De soldaat had in Midland familieleden bezocht en was op de weg terug naar North Carolina. De man is voor verder verhoor aan de FBI overgedragen. Waarom de man met springstof rondliep, is niet meteen duidelijk. (belga/kh)
  • © ap
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...