Vijftig doden bij aanslagen door al-Qaida in Syrië

23/12/11, 12u01
© afp

dm UPDATE Bij de bomaanslagen in de Syrische hoofdstad Damascus zijn vandaag meerdere soldaten en "een groot aantal" burgers omgekomen, zo heeft de staatstelevisie bekendgemaakt. Momenteel zou het dodental op vijftig staan. Al-Qaida zou achter de aanslagen zitten, en Libanon had Syrië twee dagen geleden nog voor een aanslag gewaarschuwd.

  • © afp
"In Damascus hebben twee terreuroperaties plaatsgevonden tegen een zetel van de Staatsveiligheid en tegen een afdeling van de veiligheidsdiensten. De eerste elementen van het onderzoeken leggen de verantwoordelijkheid bij al-Qaida", zo luidde het op de staatstelevisie. Die voegde eraan toe dat het om zelfmoordaanslagen met bomauto's zou gaan. "Onder de slachtoffer zouden zich vooral burgers bevinden."
 
Dodental
Bronnen in Damascus vertelden het Duitse persbureau DPA dat de veiligheidsdiensten de belangrijkste wegen naar de getroffen zone hebben afgesloten en dat meerdere mensen zijn gearresteerd. Een getuige nabij de getroffen zone zei dat het geluid van machinegeweren te horen is, terwijl ziekenwagens zich naar de zone spoeden. Volgens de eerste berichten zijn er zeker vijftig doden en meer dan honderd gewonden. Veel van hen zouden er erg aan toe zijn.

Waarschuwing
Buurland Libanon had Damascus twee dagen geleden nog gewaarschuwd dat een commando van al-Qaida in Syrië was geïnfiltreerd. Dat zei een woordvoerder van het Syrische ministerie van Buitenlandse Zaken. De leden van al-Qaida zouden uit de Noord-Libanese stad Ersal overgekomen zijn. (belga/sg)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...