23/12/11, 09u12
© afp
Manuel Noriega verschijnt in maart voor het gerecht. De voormalige Panamese dictator wacht een gevangenisstraf wegens het doen verdwijnen van tegenstanders. Dat melden gerechtelijke bronnen.
De 77-jarige Noriega werd op 11 december door Frankrijk aan Panama uitgeleverd. Hij verschijnt op 13 maart voor een rechtbank in de provincie Chiriqui, nabij de grens met Costa Rica.
GevangenisstraffenGeneraal Noriega leidde Panama met ijzeren hand van 1983 tot december 1989, toen hij door de Verenigde Staten afgezet werd. Hij zat sinds 2010 in een Parijse gevangenis voor het witwassen van geld, nadat hij in de Verenigde Staten ook al een straf van meer dan 20 jaar had uitgezeten voor drugshandel. In Panama riskeert hij nu tot wel 60 jaar cel.
VoorkeursbehandelingNoriega was zelf vragende partij voor uitlevering aan Panama. Hij wil dicht bij zijn familie zijn. De Panamese president Ricardo Martinelli heeft al gezegd dat de ex-dictator niet moet rekenen op een voorkeursbehandeling. (belga/sg)