Al-Qaida toont foto in Mali ontvoerde Nederlander

09/12/11, 21u00

Terreurnetwerk al-Qaida heeft een foto vrijgegeven van de Nederlander en vier andere westerlingen die in het Noord-Afrikaanse land Mali zijn ontvoerd. De afbeelding is vandaag naar het persbureau ANI in Mauritanië gestuurd. Op de foto omringen gewapende mannen de gegijzelden. Het is niet bekend wanneer de afbeelding is gemaakt.

De Nederlander werd vorige maand met een Zuid-Afrikaan en een Zweed ontvoerd bij de historische trekpleister Timboektoe. De partner van de Nederlander kon zich in veiligheid brengen. Een Duitser die weerstand bood, werd doodgeschoten. Een dag eerder waren ook twee Fransen ontvoerd.
 
De Noord-Afrikaanse tak van al-Qaida heeft gisteren de ontvoering van de vijf opgeëist. De twee Fransen waren volgens de gijzelnemers spionnen voor de Franse inlichtingendiensten. Voor de ontvoering van de drie anderen gaven ze geen motivatie.
 
Volgens Mali's buurland Burkina Faso lopen er onderhandelingen om de vijf gijzelaars vrij te krijgen. Het is niet bekend hoe zij eraan toe zijn. (anp/adb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...