Gondel kapseist in Venetië door gemotoriseerde boot

24/08/11, 19u26

Een groot gemotoriseerd vaartuig heeft vandaag een golf veroorzaakt, die een gondel niet ver van het San-Marcoplein in Venetie heeft doen kapseizen. Vier Spaanse toeristen kwamen daarbij in het water terecht. Het incident hernieuwt het debat over het scheepsverkeer op de lagune, meldde het persbureau Ansa.

De vier toeristen kwamen er met de schrik en een nat pak vanaf. Gondeliers in de nabijheid schoten immers onmiddellijk te hulp en hielpen hen naar begane grond.
 
Een welgekomen bad nu het schiereiland onder een hittegolf lijdt, maar het incident opent opnieuw het debat over het moeilijke huwelijk van de elegante doch fragiele gondels met motorboten. De golven die dergelijke vaartuigen veroorzaken, brengen het precaire evenwicht van de gondels in gevaar.
 
"Al twee jaar proberen we het nieuwe gemeentebestuur diets te maken dat het probleem bij de deining door gemotoriseerde boten ligt", zegt Aldo Reato, voorzitter van de beroepsvereniging van gondeliers Bancali. "Er bestaan nochtans oplossingen. Het zou volstaan om de pontons voor gondels langer te maken en die waar de 'vaporetti' (varende bussen) aanmeren te veranderen, zodat onze vaartuigen niet onmiddelijk met golven van grote boten te maken hebben." (belga/tma)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...