18/02/11, 19u08
Het leger reed met tanks naar het centrale Parelplein in de hoofdstad Manamah.
© photo news
Na de bloedige confrontaties tussen demonstranten en politie in Bahrein is de Britse regering onder vuur komen te liggen wegens wapenleveringen in de Golfregio.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft toegegeven dat de regering inderdaad het licht op groen heeft gezet voor de export van traangas en andere uitrusting voor de veiligheidstroepen in Bahrein, maar zegt voorlopig over geen bewijzen te beschikken dat dat materiaal is gebruikt om protesten neer te slaan.
GewerenHet was Amnesty International dat de kat de bel aanbond. Volgens de mensenrechtenorganisatie blijkt uit gegevens van de Britse regering dat er naast traangas ook geweren aan Bahrein werden geleverd. Britse kranten berichtten dan weer dat Londen in de herfst van 2010 ook wapenleveringen toeliet naar andere landen in de Golfregio.
MaatregelenDe incidenten van de voorbije dagen zijn een duidelijk teken aan de wand dat de risicoanalyse van de Britse regering onvoldoende is, aldus een woordvoerder van Amnesty. Hij vraagt veel strengere controles en eist het stopzetten van elke levering van materiaal, dat tegen vreedzame protesten ingezet wordt, aan Bahrein, Libië, Jemen of Jordanië. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat de uitvoer naar Bahrein onmiddelijk wordt stopgezet als blijkt dat die in strijd is met de Britse of Europese exportrichtlijnen. (dpa/sam)