16/07/10 16u16
De ondertussen wereldberoemde octopus Paul weet ook wie de volgende presidentsverkiezingen in Rusland zal winnen. Of het president Dmitri Medvedev of premier Vladimir Poetin wordt, blijft echter geheim tot de verkiezingen in 2012. Dat meldt het Russische dagblad Komsomolskaja Pravda.
Een reporter van de krant trok naar het aquarium van de octopus en drukte twee verschillende papieren met daarop de namen van beide personen tegen het glas. "De octopus zwom duidelijk naar een van beide papieren toe, en zoog zich vast op het raam", aldus de reporter in kwestie.
Bijgelovige RussenZowel Poetin als Medvedev sluit een kandidatuur niet uit. De meerderheid van de Russen zou zeer bijgelovig zijn. Zo heeft een oligarch al 500.000 euro geboden voor Paul, die dankzij zijn correcte voorspellingen tijdens het WK voetbal beroemd werd. De eigenaars van het dier hebben al laten weten dat de octopus niet te koop is. (dpa/eb)