"Vaticaan vindt The Beatles belangrijker dan kindermisbruik"

12/04/10, 17u39
De Osservatore Romano, de spreekbuis van het Vaticaan, legt zich eerder toe op het ophemelen van de muziek van The Beatles dan het wereldwijd schandaal van kindermisbruik door priesters, zo heeft het Britse dagblad The Guardian vandaag bericht.
 
"In tijden waarin de rooms-katholieke kerk zeker belangrijker dingen aan haar hoofd heeft, heeft de officiële krant van het Vaticaan een ronkende appreciatie van The Beatles gepubliceerd", zo hekelt de gezaghebbende Britse krant. De Osservatore noemt de muziek van de Fab Four mooi en gaat voorbij aan de jaren van drugsverslaving en buitensporige levensstijl van het kwartet.
 
Op de voorpagina geeft de Vaticaanse krant toe dat de band (John Lennon) ooit heeft gezegd "dat zij groter dan Jezus was" en met "mysterieuze, mogelijke Satanische boodschappen heeft uitgepakt", en vraagt zich daarbij af: "Wat zou popmuziek zonder The Beatles zijn geweest?". Overigens had de Osservatore in 2008 al John Lennon vergeven voor zijn door de kerk allerminst in dank afgenomen opmerkingen, schrijft The Guardian. (afp/adv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...