Belgische troepen in Afghanistan onder vuur genomen

19/03/10, 18u16
Afgelopen zaterdag hadden twee Belgische pantservoertuigen nog een 'spijtig ongeval'.
De Belgische militairen die gelegerd zijn in het noorden van Afghanistan zijn afgelopen week betrokken geweest bij verschillende gewapende incidenten, maar niemand raakte gewond. Dat heeft Defensie vandaag bekendgemaakt.
 
Belgische ontmijners waren maandag Duitse troepen aan het ondersteunen in de buurt van Kunduz toen ze "onder vuur genomen" zijn, meldde een woordvoerder van Defensie. Er vielen geen gewonden.
 
Raketaanval
Vorige week vrijdag was het ISAF-kamp in Kunduz, waar Duitse troepen en een honderdtal Belgen gelegerd zijn, het doelwit van een raketaanval. Ook daarbij raakte niemand gewond.
 
Zaterdag hadden twee Belgische pantservoertuigen een "spijtig ongeval" tijdens een verplaatsing op een beschadigde weg. Er waren geen andere voertuigen betrokken en er was alleen materiële schade.
 
Taliban
Volgens een andere bron zijn militairen van het 2e commandobataljon van Flawinne "gedurende verschillende uren onder vuur genomen door de taliban".
 
"Sommige militairen zaten al bijna zonder munitie voordat de luchtsteun, die vertraagd kwam door slechte weersomstandigheden, ingreep," preciseerde de bron. (belga/sps)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...