Socialisten en Groenen komen samen op bij Franse verkiezingen

16/03/10, 13u32
Cécile Duflot.

Twee dagen na de nederlaag van de regeringspartijen bij de regionale verkiezingen hebben de socialistische PS en de Groenen de handen in elkaar geslagen voor de tweede ronde van zondag. Alleen in Bretagne zijn er onderhandelingen, zei Cécile Duflot van de Groenen tegenover de zender RTL.

In de eerste ronde heeft de PS 29 procent van de stemmen gekregen, de Groenen zowat 13 procent. Daarmee lijkt de nederlaag van het bondgenootschap rond president Nicolas Sarkozy verregaand bezegeld. De conservatieven waren tot nu in slechts 2 van de 26 regio's aan de macht. Nu kunnen ook de bastions Corsica en de Elzas in handen van de oppositie vallen.

Het staatshoofd heeft nog steeds niet in het openbaar gereageerd op het slechte verkiezingsresultaat van zijn partij UMP. Volgens de krant Le Figaro hoopt hij dat de tweede ronde verrassingen in petto heeft en dat bijvoorbeeld het overzeese departement Frans-Guyana hem wordt toebedeeld.

Historisch dieptepunt
"Onze enige reserve zijn nu degenen die niet zijn gaan stemmen", zei een niet met name genoemde minister tegenover de krant. Met 46 procent kende de opkomst een historisch dieptepunt. In het regeringskamp is het zoeken naar oorzaken gestart.

Tegenover de Figaro zei UMP-parlementslid Claude Goasguen dat vooral de openingen van Sarkozy naar de oppositie kiezers op stang heeft gejaagd, alsmede de CO2-taks die de president voor de klimaatconferentie in Kopenhagen ondanks weerstand in eigen rangen heeft doorgedrukt. (afp/adb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...