Toestand in Nigeria terug rustig na eerdere incidenten

10/03/10, 10u08
In de omgeving van Jos, de hoofdstad van de Nigeriaanse deelstaat Plateau, is de rust teruggekeerd na nachtelijke incidenten tussen christenen en moslims. Het weerklinken van enkele geweerschoten zorgde even voor paniek onder de inwoners. De inwoners die hun toevlucht zochten in een politiekazerne in Bukka Uku, een christelijke wijk in de omgeving van Jos, zijn terug naar hun huizen gekeerd. Dat meldt een inwoner aan het Franse persagentschap AFP.
 
Nadien bleek dat de geweerschoten afkomstig waren van politieagenten die moeite hadden om een groep christelijke jongeren uit elkaar te drijven. De groep was uit op wraak nadat eerder een gewapende moslim van de Fulanistam in de wijk was opgepakt.
 
De spanning in de regio van Jos blijft te snijden. Soldaten houden momenteel de wacht om nog meer geweld te voorkomen. Vorige week kwamen zeker 500 mensen om het leven bij geweld van moslims tegen christenen. Het is niet de eerste keer dat de regio geteisterd wordt door religieus geweld. Bij een aanval in januari kwamen ongeveer 300 moslims om het leven. (afp/adv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...