Onkelinx werkt aan gezondheidzorg voor alle Congolezen

03/02/10, 22u25
Laurette Onkelinx. (archieffoto)

Federaal minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Laurette Onkelinx, heeft een protocol van overeenkomst ondertekend voor samenwerking tussen België en de Democratische Republiek Congo wat betreft gezondheidszorg. Dat heeft haar entourage laten weten op de derde dag van haar bezoek aan Congo. Met dat akkoord kan elke Congolese burger recht krijgen op gezondheidszorg.

"De noden zijn immens in Congo, aangezien de grote meerderheid nog geen toegang tot gezondheidszorg heeft. We zouden dit proces willen ondersteunen. Toegang tot gezondheidszorg volstaat niet. De zorg moet ook van goede kwaliteit zijn", zei Onkelinx gisteren op de VN-radio Okapi.

Nepmedicijnen
Volgens Onkelinx is samenwerking tussen België en Congo evenzeer belangrijk voor ziekten als diabetes, als voor de tropische ziekten waarmee het land al te kampen heeft. "We hebben op Belgisch en Europees niveau een heel programma voor de kwaliteit van medicijnen gelanceerd zodat ze niet nagemaakt worden. We gaan een protocol van akkoord ondertekenen om dit proces van partnerschap te omkaderen. We willen echt samenwerken rond zo'n belangrijk thema dat het dagelijkse leven van de bevolking betreft", had Onkelinx benadrukt.

Na haar bezoek aan Kinshasa reist de minister naar Bukavu, de hoofdstad van de onrustige provincie Zuid-Kivu (in het oosten van Congo), waar ze tot vrijdag verblijft. (belga/adb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...