Hoge militaire leider van Hamas vermoord in Dubai

29/01/10, 11u46

Volgens het Hamasbestuur in Damascus is een van hun militaire leiders in Dubai vermoord. Een woordvoerder van de Palestijnse organisatie beschuldigt Israël ervan achter de aanslag te zitten.

Hamas deelde in Damascus mee dat Mahmud al-Mabhuh, een van de medestichters van de Issedin-al-Qassam-brigades (de militaire vleugel van Hamas), op 20 januari werd gedood. Over de wijze waarop al-Mabhouh werd gedood, gaf Hamas geen bijzonderheden prijs. Zijn lichaam werd gisteren van Dubai naar Damascus overgebracht.
 
Israël heeft nog geen officieel standpunt ingenomen over de beschuldigingen van Hamas. Israëlische media hebben al-Mabhuh altijd beschouwd als de spilfiguur achter de ontvoering en moord op twee Israëlische soldaten in 1989. Hamas controleert de door Israël geblokkeerde Gazastrook, een bestuur in ballingschap resideert in Damascus. (afp/adb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...