De mensenrechtensituatie in Iran is de afgelopen twintig jaar niet zo slecht geweest als op dit moment. Dat schrijft Amnesty International in een donderdag verschenen rapport.
Volgens de mensenrechtenorganisatie worden mensen gemarteld, vermoord en verkracht. Officiƫle Iraanse onderzoeken naar de beschuldigingen lijken vooral bedoeld om de schendingen te verdoezelen, aldus Amnesty.
4.000 mensen opgepakt sinds herverkiezing
De situatie is sterk verslechterd na de omstreden presidentsverkiezingen van 12 juni. De oppositie zegt dat die via fraude door Mahmoed Ahmadinejad zijn gewonnen. De autoriteiten ontkennen dat. Na de verkiezingen ging de oppositie massaal de straat op.
Sindsdien zijn volgens Amnesty zeker vierduizend mensen gearresteerd. Officiƫle cijfers meldden dat tijdens het geweld na de verkiezingen 36 mensen omkwamen, maar de oppositie spreekt van zeker zeventig doden. (anp/mvdb)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.