14/09/09, 18u35
-
Na een 9/11 van extremistisch geweld, kregen we een 9/11 van kortzichtigheid en angst
Sp.a-politicus Bert Anciaux is het hartsgrondig oneens met de beslissing van het Vlaamse gemeenschapsonderwijs om een algemeen hoofddoekenverbod in te voeren. Anciaux noemt die beslissing "helemaal fout". Ze werkt volgens hem ook het extremisme en de onverdraagzaamheid in de hand. "Een gemeenschap die deze beslissing neemt, is niet mijn gemeenschap", zo schrijft Anciaux op zijn blog. De voormalige Vlaamse minister hoopt dat het verzet tegen het verbod zal groeien.
"Nu zwijgen is misdadig"Het bleef de afgelopen twee maanden stil op de blog van Anciaux. Maar met het losbarsten van de discussie rond het hoofddoekenverbod kon hij zich niet meer inhouden. Nu zwijgen is misschien wel comfortabel, maar ook misdadig, meent hij.
Anciaux is absoluut niet te spreken over de beslissing van het GO!-onderwijs van de Vlaamse gemeenschap. "Ik dacht en hoopte te leven in een Vlaamse Gemeenschap die sterk, zelfbewust en vooral open met diversiteit omgaat, die culturele verscheidenheid beschouwt als een rijkdom en zich daarom/daarvoor actief pluralistisch opstelt. Binnen dit perspectief is deze beslissing van GO! helemaal fout, want ze geeft uiting aan een juist tegenovergestelde visie", aldus Anciaux.
"Expliciete blijk van uitsluiting en misprijzen"
Volgens Anciaux wordt het verbod door veel moslims ervaren als een "expliciete blijk van uitsluiting en misprijzen". "Dit verbod werkt ook heel effici'nt de vele en overtuigde democratische krachten binnen de Vlaamse islam tegen en drijft meteen ook goedmenende, diepgelovige mensen in de armen van het extremisme. Wat een effici'nte wijze om haat en onverdraagzaamheid te kweken", luidt het. "Na een 9/11 van extremistisch geweld, kregen we een 9/11 van kortzichtigheid en angst".
De sp.a-politicus zegt dat hij de voorstanders van het verbod niet begrijpt. Ze hanteren volgens hem vaak een "knorrig en onhandig gebracht betoog" en een "waarde-arm discours". De betrokken moslima's, onder meer verzameld in BOEH, begrijpt hij naar eigen zeggen een heel stuk beter.
Anciaux hoopt tot slot dat het verzet tegen het hoofddoekenverbod zal aanzwellen. "Ik hoop met veel overtuiging, dat dit verzet zich verder, krachtig en met steeds meer overtuiging zal voortzetten". (belga/mvdb)