Freddy Horion, die in 1980 tot de doodstraf werd veroordeeld wegens zesvoudige moord, heeft in kort geding zijn klacht tegen de Belgische staat verloren.
Met de procedure wilde de 62-jarige Horion opnieuw de mogelijkheid op wandelingen op de grote binnenkoer afdwingen in de gevangenis van Brugge. Die waren hem ontnomen na de ontsnapping van Sekkaki en twee van zijn kompanen op 23 juli.
"Geen enkel recht geschonden"
De rechter in Brugge besliste dat de vordering ontvankelijk was, maar ongegrond. De rechter was van mening dat de maatregel die Horion is opgelegd, van inwendige orde is en dat de beslissing van de gevangenisdirecteur weloverwogen is. Er is geen enkel recht van Horion geschonden en de gevangene kan zich niet beroepen op vermeende verworven rechten.
De rechter stelde ook dat de plaats waar Horion nu moet gaan wandelen, in de buitenlucht maar zonder buitenzicht, een aanvaardbare plaats is, maar legde de gevangenis van Brugge wel enkele voorwaarden op. De genomen maatregel moet begrensd zijn in tijd, de gevangene moet zijn recht behouden op een wandeling van minimum één uur samen met andere gevangenen, op een plaats van minstens 300 vierkante meter. Horion moet ook aan gemeenschappelijke activiteiten kunnen deelnemen, wat het geval is. De maatregelen gelden ook voor alle andere gevangen in dezelfde situatie.
Horions advocaat Vincent Vereecke gaat zijn cliënt adviseren beroep aan te tekenen tegen het vonnis. "Ik ben niet akkoord met de mening van de rechter die zegt dat de omstandigheden waarin de wandelingen gebeuren menselijk zijn", zegt de raadsman. (belga/tw)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.