De Merksplas-ontsnapten: verkrachter Dave Annemans en Joegoslaaf Mracek

29/07/09, 10u49
De politie Noorderkempen heeft meer informatie vrijgegeven over twee van de zes gedetineerden die dinsdag ontsnapten uit de gevangenis van Merksplas. "De twee ontsnapten blijven voorlopig op te sporen, de vrouw die gisteren werd opgepakt wordt later op de dag voorgeleid bij de onderzoeksrechter", aldus Jef Jacobs van de politie Noorderkempen. De vier andere gedetineerden werden kort na de ontsnapping gevat.

Verkrachting en foltering
De politie gaf meer info vrij over de identiteit van de voortvluchtigen. "Het gaat om de 32-jarige Dave Annemans. Hij is afkomstig uit het Antwerpse en zat nog tot november 2012 vast voor verkrachting, foltering, slagen en verwondingen en poging tot doodslag." Zijn kompaan is Vitezslav Mracek, een 34-jarige Joegoslaaf die vastzat voor diefstal, bendevorming en valsheid in geschriften. Hij heeft een celstraf staan tot maart 2014.

Moeder Annemans in Toyota Yaris
"De 62-jarige vrouw die gisteren werd opgepakt omdat ze de donkerblauwe Toyota Yaris bestuurde, waarmee de gevangen konden vluchten, wordt straks voorgeleid voor de onderzoeksrechter. Het is de moeder van Dave Annemans. Van zodra haar aanhouding bevestigd wordt, verwachten we van het parket meer instructies voor verder onderzoek", besloot Jacobs. (belga/gb/mvdb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...