Nederlandse politie betrapt Belgische kreeftenstropers

05/07/09, 15u54
De Nederlandse politie heeft drie mannen uit België in de kraag gevat omdat ze illegaal kreeften stroopten in de Oosterschelde. De mannen werden opgepakt ter hoogte van Wilhelminadorp, vlakbij Goes. Twee van hen hadden een duikuitrusting, de derde stond op de uitkijk, aldus de politie.

De Belgen hadden al 27 kreeften gevangen, die zij in hun auto bewaarden. De kreeften die nog in leven waren, werden teruggezet in het water.

Visstroperijteam
De politiemannen die de vissers betrapten, maken deel uit van het visstroperijteam. Dit team bestaat uit medewerkers van de Algemene Inspectiedienst (AID), het Korps landelijke politiediensten (KLPD), de politie en de provincie Zeeland. Door illegale vissers fors aan te pakken, wil het team stroperij terugdringen.

Ook in Friesland en op het IJsselmeer zijn visstroperijteams actief. Hengels en netten worden altijd in beslag genomen. De boetes kunnen oplopen tot 16.750 euro. (belga/jv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...