Chastel: "Een politieke aanval vanuit de PS"
Olivier Chastel en zijn halfbroer Thomas Salden, de voorzitter van de bewuste vzw Initiatives en Val de Sambre (IVS).
Olivier Chastel noemt de berichtgeving rond de vzw "Initiatives en Val de Sambre" (IVS), die door zijn halfbroer Thomas Salden wordt voorgezeten, niets nieuws en een politieke aanval vanuit de PS. De conventie tussen de vzw en de Franse gemeenschap werd door de regering van de Franse gemeenschap goedgekeurd, verklaarde de staatssecretaris vandaag in Charleroi.
"Niets nieuws in artikel"Chastel zei niet verbaasd te zijn over de "onthulling", enkele dagen na de affaire-Donfut, maar vindt het "verwerpelijk om de volledige politieke klasse te willen zwartmaken, wat de democratie niet zal versterken".
Volgens hem staat er niets echt nieuws in het artikel. De vzw staat openlijk dicht bij de liberalen. Van 2001 tot 2003 kreeg de vzw subsidies van de verschillende culturele sectoren. Daarop werd een aanvraag ingediend voor het afsluiten van een conventie om te kunnen rekenen op een subsidie die de verschillende vormen van steun zou vervangen. Dat gebeurde voordat Olivier Chastel eind februari Daniel Ducarme voor enkele maanden opvolgde als minister.
"De aanvraag moest nog via de voorziene adviesorganen passeren voordat het dossier op mijn kabinet aankwam en ik het effectief heb ondertekend", aldus nog Olivier Chastel, die benadrukte dat dat niet twee dagen voor zijn vertrek, maar wel twee dagen voor de verkiezingen gebeurde. Hij verduidelijkte dat de conventie aanvaard werd door de regering.
Jaarlijks 30.000 euro subsidiesIVS kreeg door de conventie gedurende vier jaar jaarlijks 30.000 euro, waarmee onder meer een arthouse-bioscoop en een galerij voor jonge kunstenaars uit Charleroi werden uitgebaat. Volgens de vzw-voorzitter Thomas Salden werd de subsidie jaarlijks pas uitgekeerd na controle van alle activiteiten en de originele facturen.
Eind 2007 liep de conventie ten einde en werd niet hernieuwd. Dat betekent dat IVS over geen enkele steun van de Franse gemeenschap beschikt, waardoor de vzw geen enkele activiteit meer kan organiseren, aldus nog Salden. Een verlenging van de conventie was enkel mogelijk mits samenwerking met een andere vzw onder leiding van een PS-mandataris, kreeg Salden naar eigen zeggen van de administratie van de Franse gemeenschap te horen.
Thomas Salden verwees ook naar een artikel in Le Soir van vandaag, waar sprake is van een subsidie die door minister van Cultuur Fadila Lanaan verstrekt werd aan Théâtre Poème, waarvan de verantwoordelijke op het kabinet van de minister werkt.
Olivier Chastel wees erop dat de vzw haar maatschappelijk zetel heeft op hetzelfde adres van de de plaatselijke MR-federatie, omdat de activiteiten zich op verschillende plaatsen afspelen. (belga/mvdb)