09/04/09, 12u18
Er zijn geen aanwijzingen dat vlak voor de explosie in het zwembad van Sunparks in Mol dinsdag vandalen schade hebben aangericht. Dat meldt de lokale politie vandaag. Er wordt een onderzoek gevoerd naar onopzettelijke brandstichting. De geruchten over een rechtstreeks verband tussen vandalisme en de ontploffing zouden niet kloppen.
Volgens de politie werden er wel degelijk vernielingen aangericht in het poetslokaal waar de ontploffing zich voordeed. Die dateren echter van maandagavond of -nacht. Er werden bepaalde chemische producten uitgegoten, die nadien werden opgekuist.
Heel wat rookontwikkelingDe explosie vond dinsdag rond het middaguur plaats, dus de twee feiten hebben rechtstreeks niets met elkaar te maken. Het gaat eerder om een samenloop van omstandigheden.
Door de ontploffing was er heel wat rookontwikkeling. Zowat 400 à 500 zwemmers werden snel geëvacueerd, waardoor niemand gewond raakte. Tegen de avond was het zwembad in de Molse vestiging van Sunparks weer open. (belga/mvdb)