Statuten van sp.a zijn probleem voor Anciaux

Door: redactie − 15/01/09, 18u06

In de deontologische code van de sp.a, die deel uitmaakt van de partijstatuten, staat dat een mandataris die overkomt van een andere partij pas aanvaard wordt als hij zijn functies of mandaten ter beschikking stelt aan de oorspronkelijke partij. "Wij verwachten dat de sp.a haar eigen partijstatuten respecteert," zegt Mohamed Ridouani, schepen in Leuven en een van de overgebleven kopstukken van de SLP, de opvolger van de VlaamsProgressieven. Dat is de partij waarvoor Bert Anciaux tot voor kort als minister zetelde in de Vlaamse regering.

Volgens Ridouani moet Anciaux, als hij de sp.a-statuten wil respecteren, zijn ministerschap opgeven. Voor de Vlaamse parlementsleden of lokale mandatarissen, die samen met Anciaux overstapten naar de sp.a, zou hetzelfde gelden. De tekst van artikel 23 van de deontogische code luidt als volgt: "Een mandataris van een andere partij die overstapt naar sp.a wordt slechts aanvaard als hij/zij al zijn/haar mandaten en functies ter beschikking stelt van zijn oorspronkelijke partij".

Vraag is hoe een en ander praktisch in zijn werk zou moeten gaan. Bij de Vlaamse verkiezingen van 2004 vormde de sp.a een kartel met Spirit (daarna VlaamsProgressieven, nu SLP). Als Anciaux en zijn vrienden hun mandaat opgeven, worden ze in de meeste gevallen opgevolgd door sp.a'ers. Desalniettemin is de geest van de code duidelijk: wie als nieuw lid aansluit bij de sp.a, moet met een propere lei beginnen. (Tine Peeters)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...