dm UPDATE
Vlaams parlementslid Els Van Weert van VlaamsProgressieven is niet verrast door de beslissing van Bert Anciaux om de partij te verlaten, maar vindt het goed dat Anciaux nu eindelijk duidelijkheid heeft gebracht. "Dit is dag één van onze toekomst. We moeten nu naar onszelf kijken", zegt ze. Van Weert denkt niet dat iemand op het nieuwe project van Anciaux zit te wachten.
"Niemand zit op Anciaux te wachten"
"De keuze van Bert is geen verrassing. Hij kon zich niet vereenzelvigen met het project en de keuze van de partij, waarna de sp.a de stekker uit het kartel heeft getrokken", zegt ze. "Ik stel vast dat hij nu een nieuw project wil beginnen. Ik denk niet dat iemand daar op zich te wachten", zegt Van Weert.
"Eigen toekomst"
Nu er duidelijkheid is, moet Vl.Pro zelf aan haar eigen toekomst werken, zegt Van Weert. "We kunnen nu nieuwe mensen aanwerven en voortwerken aan ons links-liberaal project, waarop we trouwens al heel wat positieve reacties hebben ontvangen", zegt de voormalige staatssecretaris.
Joris Vandenbroucke
Ook Vlaams parlementslid Joris Vandenbroucke (ex-Vl.Pro) is niet verrast met de keuze van Anciaux om uit VlaamsProgressieven te stappen. Vandenbroucke, die gisteren zelf opstapte bij Vl.Pro, is geen voorstander van de oprichting van een "nieuwe structuur". "Een NCD-scenario zie ik niet zetten", zegt hij aan het persagentschap Belga. Hij wil vooral kijken op welke manier de samenwerking met sp.a kan vormgegeven worden.
Vandenbroucke kondigde gisteren samen met enkele andere Vlaamse parlementsleden van Vl.Pro aan dat zij uit de partij stapten. Ze konden zich niet verzoenen met de beslissing van de partijraad om de partij een zelfstandige links-liberale koers te laten varen.
Helemaal geen verrassing
Dat nu ook Anciaux opstapt bij Vl.Pro is helemaal geen verrassing. "Ik val niet om van verbazing, neen", reageert Vandenbroucke. Volgens hem heeft Anciaux de "enige, logische beslissing genomen". Vandenbroucke wil zelf een aantal mensen, onder wie Bert Anciaux, spreken om te zien hoe de samenwerking met de sp.a vorm kan krijgen. Een gesprek met de sp.a of een concreet aanbod is er nog niet geweest, maar Vandenbroucke wil graag in gesprek gaan met de Vlaamse socialisten.
"Geen NCD-scenario"
Vandenbroucke is alvast niet van plan mee te stappen in een soort NCD-scenario. De NCD was een vehikel waarmee CVP-voorzitter Johan Van Hecke in 2001 de overstap maakte naar de VLD. "Zo'n NCD-kliek dat moet dienen als glijmiddel om bij de sp.a aan te sluiten, zie ik niet zitten", aldus Vandenbroucke. Sp.a-voorzitster Caroline Gennez zou ook weinig voelen voor een zo'n NCD-scenario. (belga/mvdb)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.