20 jaar voor roofmoord in Hasselt

24/10/08, 14u06
Het Limburgse assisenhof heeft Ramadan Miziev na drie uur beraadslaging tot 20 jaar opsluiting veroordeeld voor de roofmoord op de 68-jarige Mathieu Stevens uit Hasselt. De openbare aanklager had 27 jaar gevorderd en was van oordeel dat enkel de jeugdige leeftijd van Miziev (23) als verzachtende omstandigheid in aanmerking kon worden genomen.

Moeilijke situatie thuisland
Bij de bepaling van de strafmaat werd behalve met de jeugdige leeftijd van Miziev ook rekening gehouden de moeilijke situatie in zijn thuisland, die zijn opgroeien in negatieve zin beïnvloedde. Anderzijds werden de zwaarwichtigheid van de feiten, "de niets ontziende agressiviteit" ten aanzien van het slachtoffer en het "totale gebrek aan respect voor de fysieke integriteit" van Stevens mee in overweging genomen.

Klappen en messteken
Miziev sloeg Stevens op 1 februari 2004 in zijn appartement in Hasselt het hoofd in met een volle fles wijn en bracht hem zware slagen, stampen en messteken toe. Stevens overleed pas 24 uur na de feiten tengevolge van een hersentrauma. Miziev heeft altijd beweerd dat Stevens nog leefde toen hij zijn appartement verliet en dat hij een kussen onder zijn hoofd en dekens over hem legde.

Baan beloofd
Miziev pleegde de feiten naar eigen zeggen nadat Stevens hem seksueel benaderd had en hem in ruil voor 50 euro oraal bevredigde. Dat gebeurde volgens Miziev nadat Stevens hem dronken had gevoerd en hem met een smoes meegelokt had naar zijn appartement, zeggende dat hij hem aan een baan kon helpen. Miziev verklaarde voorts dat hij zodanig van streek raakte door de seksuele handelingen die Stevens stelde, dat hij uit razernij en uit wraak het kraaknette appartement van Stevens volledig overhoop haalde, de telefoonkabel doorsneed en 50 euro, twee flessen wijn en een videorecorder meenam. Na de feiten ging Miziev naar zijn vriendin in Hasselt.

Pas na drie jaar geïdentificeerd
Mizev kon pas drie jaar na de feiten als verdachte geïdentificeerd worden aan de hand van zijn vingerafdrukken op een fles Campari. Hij woonde toen in Luik. De Tsjetsjeen kwam in 2000 naar ons land en vroeg asiel aan. Dat gebeurde nadat hij zijn thuisland samen met zijn vader was ontvlucht. (belga/vsv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...