Drie aanhoudingen na manifestatie voor sans-papiers

16/10/08, 18u59
In Brussel heeft de politie donderdagnamiddag drie studenten gerechtelijk aangehouden wegens het aanzetten tot rellen en weerspannigheid tijdens een geïmproviseerde manifestatie voor het gebouw van het Commissariaat-generaal voor de Vluchtelingen en de Staatlozen (CGVS). Zes andere manifestanten werden meegenomen naar het politiekantoor tegen de Grote Markt in Brussel voor een grondige identiteitscontrole.

Zij werden na de controle weer vrijgelaten. De zes verklaarden nadien ruw behandeld te zijn geweest door de agenten.
Rond 18 uur verzamelde een dertigtal mensen voor het politiekantoor om de vrijlating te eisen van de drie arrestanten die gerechtelijk werden aangehouden.

De manifestatie van donderdagnamiddag kwam er als gevolg van de bezetting van het gebouw van de CGVS door een dertigtal Afghaanse en Iraakse asielzoekers. De bezetters, die door de politie ongemoeid werden gelaten, hebben na onderhandelingen besloten hun actie rond 17 uur stop te zetten.

Ze eisten een subsidiaire bescherming: een tijdelijk verblijfsrecht, dat na vijf jaar kan omgezet worden in een definitief verblijfsrecht als de situatie in hun land niet duurzaam is veranderd. (belga/jv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...