"Belliraj is een ordinaire dief en verklikker"

07/10/08, 06u52
Abdelkader Belliraj (50) is geen moordenaar en terrorist, maar wel een ordinaire dief en een verklikker. Dat beweert de familie van zijn vermeende medeplichtige, de Brusselse gangster Abdellatif Bekhti (41). Die zit ook in Marokko in de cel.

Abdelkader Belliraj (50) uit Evergem, de vermeende terroristenleider en de vermoedelijke dader van vijf of zes moorden die in de jaren negentig in Belgiƫ werden gepleegd, zit sinds begin dit jaar in een Marokkaanse cel. Net als Abdellatif Bekhti, een beruchte Brusselse gangster en de vermeende rechterhand van Belliraj.

Overval met 17 miljoen euro buit
Abdellatif Bekhti pleegde op 17 april 2000 samen met vijf medeplichtigen de overval op de hoofdzetel van de firma Brinks in Kehlen (Luxemburg). Bij die overval maakten de gangsters 17 miljoen euro buit.

"Abdellatif is een dief en een overvaller. Het klopt dat hij de overval van Kehlen mee gepleegd heeft", zegt zijn familie. "Maar dat er vingerafdrukken gevonden werden, is verzonnen door de politie. De waarheid is dat Belliraj Bekhti na de overval verklikt heeft."

Bangerik
Belliraj zou ook de 3 miljoen euro buit die Bekhti aan de overval had overgehouden, gestolen hebben uit een garagebox. Volgens de familie Bekhti toonde Belliraj zich bereid om het geld terug te geven. "Maar zijn broer niet. Daarom heeft hij vorig jaar Belliraj aangegeven bij de politie als terrorist. De Belliraj die wij kenden, was een bangerik. Hij praatte en blufte veel. Maar moorden? Onmogelijk." (belga/adv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...