24-urenstaking bij De Lijn op nationale actiedag 6/10

Door: redactie − 19/09/08, 12u46

Het gemeenschappelijk vakbondsfront bij De Lijn roept zijn personeel op tot een algemene 24-urenstaking op maandag 6 oktober. De oproep kadert in de nationale actiedag die de vakbonden die dag organiseren. Eerder deze week had ACV-voorzitter Luc Cortebeeck nog benadrukt dat de algemene actiedag "geen stakingsdag" zou worden.

Koopkracht
Op 6 oktober organiseren de vakbonden een nationale actiedag om onder meer te protesteren tegen het uitblijven van maatregelen die de koopkracht op peil houden. De vakbonden van De Lijn willen die actie steunen en roepen op tot een "algemene 24-urenstaking". "Op deze manier geven wij aan elk personeelslid de mogelijkheid om aan deze actie deel te nemen", luidt het. De reizigers dienen "de nodige schikkingen" te nemen, luidt het in een gezamenlijk persbericht van de vakbonden bij De Lijn.

19 maart

Eerder dit jaar, op 19 maart, organiseerde het gemeenschappelijk vakbondsfront bij De Lijn al een gelijkaardige stakingsactie. Die was toen vooral gericht op eisen rond werkgelegenheid en het sociale klimaat en werd toen grotendeels opgevolgd door het personeel, legt ACV-secretaris Jan Coolbrandt uit. (belga/bf)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...