Mechelse garagehouder schiet gewapende overvaller in de buik

29/01/12, 17u50

In Hombeek, een deelgemeente van Mechelen, heeft een garagehouder gisterenavond tijdens een gewapende overval zijn belager in de buik geschoten. De gewonde overvaller kon ontkomen en is nog steeds voortvluchtig. Zijn vermoedelijke kompaan kon wel al worden ingerekend. Dat meldt het parket van Mechelen.

De garagehouder werd na sluitingstijd thuis opgebeld door een persoon die zei geïnteresseerd te zijn in een voertuig dat te koop stond. De man begaf zich vervolgens terug naar zijn garage, maar trof daar niemand aan. Even later kwam een gemaskerde overvaller binnen die hem onder bedreiging van een vuurwapen dwong de sleutels van een Audi af te staan. Hij moest ook mee in het voertuig stappen.
 
Verdediging
Tijdens een schermutseling loste de garagehouder uiteindelijk zelf een schot naar de overvaller en raakte hem in de buikstreek. De gewonde dief sloeg vervolgens op de vlucht en stapte als passagier in een wagen die even verderop stond. De garagehouder kon echter de nummerplaat noteren. De vermoedelijke bestuurder is intussen opgepakt, de overvaller zelf is nog steeds voortvluchtig.
 
De garagehouder werd na de feiten verhoord en mocht vervolgens beschikken. Hij wordt voorlopig niet in verdenking gesteld, maar een onderzoek moet nog uitwijzen of de man effectief uit wettige zelfverdediging handelde. (belga/lf)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...