28/01/12, 12u53
Een leerling van de Brusselse technische en beroepsschool Institut des Arts et Metiers heeft gisteren brand gesticht in het schoolgebouw. De jongeman is te zien op beelden van de bewakingscamera's maar is nog niet opgepakt. Dat meldt het Brusselse parket. Bij de brand vielen geen gewonden.
Leraar blustHet was een leraar die rond 09.15 rookontwikkeling opmerkte op de tweede verdieping van het schoolgebouw. De rook bleek afkomstig van een brandje in de toiletten. De leraar slaagde er met een brandblusser in het vuurtje te blussen en verwittigde nadien de hulpdiensten en de politie. Het schoolgebouw moest niet geëvacueerd worden en niemand raakte gewond.
BewakingscameraNa een eerste onderzoek bleek al snel dat er kwaad op zet in het spel was. Daarop werden de beelden van de bewakingscameras onderzocht. Daarop was te zien hoe een leerling de toiletten in- en uitliep en achterom keek toen hij de toiletten voor het laatst verliet, om in een klaslokaal te verdwijnen. De leerling is nog niet geïdentificeerd en dus ook nog niet opgepakt. (belga/eb)