Zaak De Gelder: OM en burgerlijke partijen verzetten zich tegen uitstel

19/01/12, 12u42
Advocaat Jaak Haentjens legde vorige week een tegenexpertise van het psychiatrisch onderzoek neer, waarin een neuropsychiater stelt dat De Gelder ontoerekeningsvatbaar zou zijn. © photo news

In de zaak van Kim De Gelder, de verantwoordelijke voor de steekpartij in het kinderdagverblijf Fabeltjesland in Dendermonde, zullen het openbaar ministerie en verschillende burgerlijke partijen zich deze namiddag voor de raadkamer van Dendermonde verzetten tegen een uitstel.

De verdediging van De Gelder heeft een tegenexpertise van het psychiatrisch onderzoek neergelegd, maar de aanklager en de slachtoffers willen dat de raadkamer beslist om De Gelder naar het hof van assisen te sturen.

De Gelder bracht op 23 januari 2009 twee baby's en een 54-jarige vrouw om het leven in kinderdagverblijf Fabeltjesland in Sint-Gillis-Dendermonde. De Gelder bekende later ook dat hij op 16 januari de moord pleegde op de 72-jarige Elza Van Raemdonck in Vrasene.
Het parket van Dendermonde wil De Gelder voor het hof van assisen brengen voor vier moorden en 25 moordpogingen. Het bijkomende onderzoek naar de toegediende medicatie van De Gelder tijdens zijn voorlopige hechtenis is afgerond, waardoor het volledige dossier opnieuw voor de raadkamer kon gebracht worden.

Ontoerekeningsvatbaar

De verdediging van De Gelder blijft er echter van overtuigd dat hij niet voor de volksjury moet verschijnen. Advocaat Jaak Haentjens legde vorige week een tegenexpertise van het psychiatrisch onderzoek neer, waarin een neuropsychiater stelt dat De Gelder ontoerekeningsvatbaar zou zijn. De onderzoeksrechter kan vragen dat het college van gerechtspsychiaters, dat De Gelder toerekeningsvatbaar acht, de tegenexpertise bekijkt.

Het parket van Dendermonde handhaaft echter zijn vordering en zal donderdagnamiddag vragen dat de raadkamer het dossier aanhangig maakt bij de Gentse kamer van inbeschuldigingstelling, die definitief moet beslissen of De Gelder doorverwezen wordt naar het hof van assisen. Ook de advocaten van verschillende slachtoffers zullen zich verzetten tegen een uitstel. (belga/mvdb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...