16/01/12, 14u24
© photo news
dm UPDATE
Al wie een ticket voor Pukkelpop 2011 heeft gekocht, heeft recht op terugbetaling. Dat zegt een achtkoppig team van professoren van de KULeuven in de jongste editie van de Juristenkrant. De organisatie van Pukkelpop laat inmiddels weten dat ze bij hun standpunt blijven.
Volgens de analyse van de experts schiet Pukkelpop tekort met zijn compensatie aan de hand van drank- en eetbonnen, een mogelijkheid via het internet die bovendien beperkt werd in de tijd. Door op de internetsite voor te stellen om de bonnen niet op te vragen en zo het voortbestaan van het festival te steunen, gaan Chokri en co volgens de professoren helemaal uit de bocht.
"Misleidende communicatie""Door het voorstel om geen compensatie te vragen, bezondigt het festival zich aan een oneerlijke handelspraktijk. Het zet daardoor immers vele mensen mogelijk ertoe aan een besluit te nemen dat zij anders niet hadden genomen. Door deze misleidende communicatie zou zelfs iedereen die op de internetsite heeft afgezien van zijn recht op terugbetaling, bij de rechter de rechtsgeldigheid van die beslissing kunnen aankaarten."
Driehonderdvijftig festivalgangers eisen in totaal 30.000 euro aan tickets en drankbonnetjes terug. Bijna 80.000 festivalgangers hebben al gebruik gemaakt van de compensatiemaatregel die de organisatie zelf had voorgesteld. Nog eens 10.000 Pukkelpoppers hebben geheel of gedeeltelijk afstand gedaan van de drankbonnen.
"Theoretisch en academisch"De organisatie van Pukkelpop bevestigt inmiddels haar standpunt. Professor Samoy maakte volgens de Pukkelpop-organisatoren "samen met assistenten en leerlingen een opiniestuk dat vanuit een theoretische en academische benadering het debat rond terugbetaling van de tickets nog eens overdoet".
"Onvolledig beeld van dossier""De professor merkt in de aanhef van het stuk zelf terecht op dat men zich enkel kon baseren op het ticket en de mails die aan de festivalgangers gezonden werden, en geen kennis had van de andere dossierstukken en juridische elementen. De juridische stellingname is niet nieuw en is gebaseerd op bepaalde veronderstellingen die allerminst een volledig beeld van het dossier schetsen".
"Overmacht""Pukkelpop 2011 werd getroffen door een uitzonderlijk geval van overmacht, waarna ze een vrijwillige tegemoetkoming voorstelde aan de festivalgangers. Indien er ooit daadwerkelijk een juridische procedure komt heeft de organisatie er alle vertrouwen in dat ze dit zal kunnen aantonen".
"Pukkelpop ziet dan ook geen enkele reden om haar eerdere standpunten te herzien". (belga/dea/lb)