Twee doden door CO-vergiftiging, twee anderen (even) in levensgevaar

23/12/11, 21u24
In twee dagen tijd hebben twee verschillende CO-vergiftigingen twee doden gemaakt en twee anderen in levensgevaar gebracht. In het Oost-Vlaamse Zwalm kwamen een man en een vrouw om het leven. De oorzaak is een slecht werkende kachel en onvoldoende verluchting in de woning, zegt het parket van Oudenaarde.
 
De lichamen van de 67-jarige man en zijn 59-jarige zus werden gisterenmiddag gevonden in de woning aan de Oudeweg in deelgemeente Beerlegem. Familieleden hadden de slachtoffers dood aangetroffen in de slaapkamer en de hulpdiensten verwittigd. Er was een vermoeden van CO-intoxicatie en die piste werd bevestigd door het onderzoek van een branddeskundige en een wetsgeneesheer.

Dochter redt ouders
In De Haan zijn gisteren een bejaard paar, hun dochter (57) en hun schoonzoon (65) met een CO-vergiftiging naar het ziekenhuis gebracht. Het oudere stel -allebei 80 jaar- verkeerde even in levensgevaar, maar hun toestand is niet langer kritiek.

Beiden voelden zich in hun appartement aan de Zeedijk onwel worden en belden naar hun dochter. Die snelde samen met haar man te hulp, maar ook zij raakten uiteindelijk bedwelmd. Eén van hen slaagde er nog in om de hulpdiensten te verwittigen.

De vier werden overgebracht naar het ziekenhuis. Dochter en schoonzoon mochten inmiddels al opnieuw naar huis. Het oudere paar moet nog een nachtje in het ziekenhuis blijven ter observatie, maar mag hoogstwaarschijnlijk morgen alweer naar huis. (belga/svm)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...