Agent uit Mol eiste seks om verkeersboete af te kopen

07/10/11, 19u05

Een 44-jarige politie-inspecteur uit Mol is woensdag door de onderzoeksrechter aangehouden op verdenking van zedenfeiten. De man, werkzaam bij de politie van Herentals in de zone Neteland, zou de voorbije weken een zestigjarige vrouw hebben aangerand en een vijftigjarige vrouw verkracht in ruil voor het laten vallen van een "zware" verkeersboete. Beide feiten speelden zich af bij de slachtoffers thuis. De raadkamer heeft de aanhouding van de man bevestigd.

De inspecteur zou bij de feiten zijn functie bij de politie hebben misbruikt. De aanranding vond plaats op 30 september in Grobbendonk. Het slachtoffer is een zestigjarige gehuwde vrouw. Bij de verkrachting, op 3 oktober in Olen, was het slachtoffer vijftig jaar en alleenstaand. In beide gevallen oefende de agent druk uit op de vrouwen om seks met hem te hebben. In ruil zouden ze ontsnappen aan "een zware verkeersboete".
 
De bal ging volgens het parket maandag aan het rollen toen een van de slachtoffers aangifte kwam doen. Het onderzoek wordt nu voortgezet door de Algemene Inspectie van de federale en lokale politie onder leiding van de onderzoeksrechter. De medewerkers van de politiezone Neteland zijn diep geschokt door de gebeurtenissen. Hun 44-jarige collega, vader van vier kinderen, leek de perfecte familieman.
 
De verdachte werkte al sinds 2000 bij de zone Herentals. De politie startte de procedure om de man preventief te schorsen. Hij riskeert ook vijf jaar cel. (belga/adb/jv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...