31/05/11, 06u27
dm UPDATE
Spoorvakbond ACV-Transcom gaat zoals gepland het personeel vandaag toespreken en verwacht dat dat een verstoring van het goederenverkeer teweeg zal brengen. De bond trekt vandaag met een 150-tal mensen in drie bussen naar de Antwerpse haven om op een drietal locaties actie te voeren.
Dat gebeurt onder meer aan de Mainhub, het zenuwcentrum voor het goederenvervoer in de Antwerpse haven. "We zullen geconcentreerd aanwezig zijn", zegt Luc Piens van de christelijke vakbond. "Dat zal voor een verstoring van het goederenverkeer zorgen."
Hoe groot de hinder zal zijn, zegt Piens moeilijk te kunnen inschatten. Hij benadrukt dat het niet de bedoeling is de hele haven te blokkeren, maar sluit niet uit dat hier of daar een achtergebleven trein de sporen blokkeert wanneer het personeel wordt ingelicht. De actievoerders verzamelen tussen 14 en 14.30 uur in Antwerpen-Centraal, vanwaar ze met bussen naar de haven trekken. In het treinstation zelf wordt geen actie gevoerd.
Piens wijst er nog op dat de bond "gesterkt is in zijn acties" nu de jaarrekeningen van de NMBS gisteren bekendgemaakt werden. "Daarbij was een gedetailleerd herstelplan voor de NMBS en NMBS Logistics, dat wij hebben opgevraagd maar niet gekregen", aldus Piens. "We hebben enkel een uittreksel, niet de volledige informatie." De vakbondsman verwacht daarin maatregelen die het personeel zullen treffen. "Het uitblijven van sociale dialoog is onverantwoord en leidt tot sociale onrust."
De socialistische bond besliste om geen actie te voeren na overleg met de NMBS over de noodlijdende goederenafdeling NMBS Logistics. "We hebben NMBS Logistics een ultimatum gesteld tot eind juni. We willen nu keiharde garanties dat de beloofde statutaire tewerkstelling - 531 banen - in de rangeeractiviteiten behouden blijft. Zolang we die garantie niet hebben, blijven we weg van elk verder overleg. Ondertussen bereiden we bredere acties voor", zegt Jos Digneffe van de socialistische spoorbond. (belga/vsv)