terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Home
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Ecologie
  • Tech
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

Bulgaar die ex vermoordde: "Het was zij of ik"

02/05/11, 19u28
© belga. Assisenvoorzitter Henri Heijmans.

Sergey Ignatov, de 34-jarige Bulgaar die beschuldigd wordt van de moord op zijn ex-vriendin Ruzhka Ilieva in 2008, beweert dat hij zijn ex neerstak uit zelfverdediging. "Ze wilde me neersteken. Als ik me niet verdedigd had, dan was ik in haar plaats geweest", zei Ignatov vandaag voor het Gentse hof van assisen.

Ilieva werd op 4 september 2008 voor het laatst gezien toen ze haar kinderen aan de schoolpoort in Gent afzette. De beschuldigde verklaarde vandaag dat hij zijn ex had opgepikt met zijn wagen.
 
"Ze zei dat de kinderen het moeilijk hadden zonder mij, en dat alles goed zou komen tussen ons. Ik was uiteindelijk bereid haar nog een laatste kans te geven, in het belang van de kinderen. We zouden naar een hotel gaan in Antwerpen, maar in Lokeren moest ik stoppen om naar de wc te gaan. Toen ik terugkwam, zag ik dat ze aan het sms'en was. Ik vroeg haar om een sms naar Idriz Mekov (haar toenmalige vriend) te sturen, om te zeggen dat het gedaan was tussen hen. Ze wilde dat ik hetzelfde deed naar mijn vriendin, maar ik had mijn gsm niet bij", zei Ignatov.
 
"Mes afgeweerd"
De ruzie die toen ontstond, escaleerde volgens de beschuldigde voort tijdens het rijden. "Midden op de autostrade greep ze naar een mes dat in mijn wagen lag. Ik heb het mes afgeweerd, waardoor ze het liet vallen. Ik reed van de autostrade in Waasmunster, en zei haar dat ik nooit meer bij haar zou teruggaan. 'Ik ga je vermoorden. Je hebt gekozen voor die hoer', riep ze tegen me. Ze probeerde me een tweede keer te steken, maar ik heb het mes uit haar handen getrokken. Ik denk dat ik haar een elleboogstoot gegeven heb en het mes in haar rug gestoken heb, maar ik kan het me niet zo goed herinneren. Als ik me niet verdedigd had, dan was ik in haar plaats geweest. Ze was dood, maar ik ben niet naar de politie of het ziekenhuis gegaan. Ik dacht: 'Wie zal er voor de kinderen zorgen als ik in de gevangenis zit?'"
 
Ignatov begroef het lichaam in een bosje aan de E17 in Waasmunster. Hij ontkende eerst alles, maar legde na drie maanden toch bekentenissen af. "Ik zou graag hebben dat zij leeft, en dat ik dood ben. Ik heb veel spijt", besloot de beschuldigde. Morgen komt onder meer de onderzoeksrechter aan het woord. (belga/svm)

  • Als eerste op de hoogte van nieuws en leuke aanbiedingen? Meld u aan voor de nieuwsbrieven van De Morgen
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Rieder zet procedureslag voort met "bizarre vraag" Rieder zet procedureslag voort met "bizarre vraag" - 02/05/11
  • Bulgaar beschuldigd van moord betwist de feiten - 02/05/11
  • Bulgaar die ex vermoordde dinsdag voor assisen - 22/04/11

    Nuttige links

  • Website stad Gent
  • Provincie Oost-Vlaanderen

    meer over

    • Assisen
    • Gent
    • Oost-Vlaanderen
    • Gerecht
  • Hof onderzoekt procedurefouten en illegale telefoontaps
  • Moordenaar Van Eemeren krijgt negen jaar cel
  • Van Eemeren schuldig aan moord op echtgenote
  • Toxicologisch onderzoek zet verklaring beschuldigde op losse schroeven

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy