terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Home
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Ecologie
  • Tech
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

LDD: "Gents schepencollege doet zelf mee aan graaicultuur"

17/04/11, 19u20
© belga.

Het Gentse schepencollege besliste afgelopen week om 30 à 35 miljoen euro aan middelen weg te halen bij de grootbanken Dexia en KBC uit onvrede met de riante bonussen die beide banken uitkeren aan hun toplui. Volgens LDD-voorzitter Jean-Marie Dedecker was dat op zich een "mooi signaal tegen de bancaire kleptocratie" maar doen leden uit het Gentse schepencollege zelf volop mee aan de "graaicultuur".

"De pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet", meent Dedecker. De LDD-voorzitter wijst op de postjes en mandaten van verschillende Gentse schepenen. "Hoeveel trekt bijvoorbeeld de Gentse schepen en OCMW-voorzitter Geert Versnick (Open Vld) als voorzitter van het inhalerige Eandis en als bestuurder bij de monopolist Electrabel? Hoeveel krijgt Daniël Termont (sp.a) naast zijn riante wedde als burgemeester nog op zijn bankrekening als bestuurder van Finiwo, als ondervoorzitter van de raad van bestuurder en als voorzitter van het directiecomité van TMVW, als bestuurder van Fluxys, als voorzitter van de raad van bestuur van Publigas of als ondervoorzitter van het Havenbedrijf?", vraagt Dedecker zich af.
 
Volgens de LDD-voorzitter is de Gentse schepen van Financiën, Christophe Peeters (Open Vld), zelfs "Belgisch mandatenkampioen". Dedecker daagt daarom alle Gentse mandatarissen uit om al hun wedden en zitpenningen kenbaar te maken.
 
"Qua graaicultuur kan dit tellen. Het is daarom zeer pijnlijk dat uitgerekend deze Gentenaren uithalen naar Dexia en KBC. De Gentse stropkes trekken graag de strop aan om de nek van iemand anders, maar niet om hun eigen hals", aldus Dedecker. (belga/sps)

  • Als eerste op de hoogte van nieuws en leuke aanbiedingen? Meld u aan voor de nieuwsbrieven van De Morgen
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Dexia: "Bonussen nochtans volledig wettelijk" Dexia: "Bonussen nochtans volledig wettelijk" - 15/04/11
  • "Gent boos om bankbonussen: geld weg bij KBC en Dexia" "Gent boos om bankbonussen: geld weg bij KBC en Dexia" - 15/04/11

    Nuttige links

  • Website stad Gent
  • Provincie Oost-Vlaanderen

    meer over

    • Politiek
    • KBC
    • Gent
    • LDD
    • Oost-Vlaanderen
    • Jean-Marie Dedecker
    • Belfius
  • "Bijsturing decreet integrale jeugdhulp is nodig"
  • Vernietigende evaluatie voor Vlaamse overheidsinstelling IWT
  • Federale overheid moet nog 49 gebouwen overdragen aan deelstaten
  • Kamagurka haalt werk uit Vlaams Parlement na censuur

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy