1,3 miljoen Vlaamse euro's voor restauratie Kasteel van Beersel

24/03/11, 18u01

Vlaams minister Geert Bourgeois, bevoegd voor Onroerend Erfgoed, kent een premie van 1,323 miljoen euro toe voor de tweede restauratiefase van het kasteel van Beersel. Dat is zo'n 60 procent van de totale kost.

De middeleeuwse waterburcht prijkt sinds 1943 op de lijst van beschermde monumenten. Het kasteel, gebouwd omstreeks 1300, fungeerde als vooruitgeschoven vesting ter verdediging van Brussel. Typisch voor dit middeleeuwse bouwwerk zijn de slotgrachten, ophaalbrug, schietgaten en kantelen.

Het subsidiedossier omvat de tweede fase van het restauratieproject: het herstel van het metselwerk van de torens en de weermuren en de restauratie van het schrijnwerk van de daken en de vloeren. Minister Bourgeois bezocht het kasteel vorig jaar naar aanleiding van de eerste restauratiefase, waarin de funderingen van het kasteel zijn aangepakt en archeologisch onderzoek is gevoerd.

De provincie Vlaams-Brabant draagt zo'n 20 procent bij aan het project. De gemeente betaalt het resterende deel. Het kasteel blijft toegankelijk tijdens de restauratiewerken, die wellicht nog dit jaar van start gaan. (belga/eb)
mailIcon print | Meer bookmarks |