VDAB ontvangt 40 procent minder aanvragen voor opleidingscheques

07/09/10 12u35
De Vlaamse arbeidsbemiddelaar VDAB heeft in augustus zo'n 40 procent minder aanvragen ontvangen voor opleidingscheques. Sinds 1 augustus is het gebruik van de cheques in het volwassenenonderwijs immers beperkt tot de arbeidsmarktgerichte opleidingen. Bijvoorbeeld cursussen fotografie of bloemschikken vallen voortaan uit de boot voor de opleidingscheques.
 
"In augustus 2009 waren er 42.742 aanvragen voor opleidingscheques. In augustus 2010 waren er dat nog 25.757", zegt Anneke Ernon, woordvoerster van de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling (VDAB). Dat geeft een daling van zo'n 40 procent. Door de beperking van het gebruik van de opleidingscheques was "de daling zeker te verwachten", zegt Ernon. "Het is niet meer dan logisch."
 
Maatregel
Eind juli nam de Vlaamse regering een maatregel van Vlaams minister van Werk Philippe Muyters (N-VA) aan waardoor de opleidingscheques enkel nog gebruikt kunnen worden voor arbeidsmarktgerichte opleidingen.
 
Opleidingscheques zijn een instrument die voor werknemers de financiële drempel moet helpen wegnemen voor het volgen van opleidingen. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat mensen met de cheques hun positie op de arbeidsmarkt kunnen verbeteren. Maar steeds vaker worden de cheques ook gebruikt voor het volgen van opleidingen uit persoonlijke interesse, bijvoorbeeld kook- en wijncursussen of opleidingen fotografie. Volgens Muyters werd in het oude systeem zo 'n 60 procent van de opleidingscheques voor dergelijke opleidingen gebruikt. (belga/sps)