Staking in jeugdgevangenis Tongeren gaat morgen verder

01/09/10 17u48
De stakingsactie van de cipiers in de Tongerse jeugdgevangenis zal tot donderdag 22 uur duren. Dat is bevestigd door de socialistische overheidsvakbond ACOD en door de lokale politie, die momenteel de veiligheid moet garanderen in de inrichting. Sinds woensdagochtend 6 uur hebben de cipiers in Tongeren het werk neergelegd uit onvrede over een te lichte sanctie die gedetineerde Jamal El Khaoui had gekregen na het toedienen van slagen aan een cipier.

Jamal, alias de Kleine Piraat, bedreigde en beledigde voortdurend het personeel, waarna beslist werd hem in de isoleercel te plaatsen. Toen cipiers hem uit zijn cel wilden halen, ontstond er een zware schermutseling, waarbij een penitentiair beambte twee weken werkonbekwaam raakte.

Jamal kreeg zes dagen strafcel en twee maanden individueel regime als tuchtsanctie. Wegens deze te lichte sanctie legden de cipiers het werk neer.

Donderdag vindt in Tongeren overleg plaats tussen vakbonden, de directies van de gevangenissen van Hasselt en Tongeren en een federaal bemiddelaar. (belga/sps)