05/08/10 15u54
Steve Stevaert.
Sp.a-politici Maya Detiège en Steve Stevaert zijn meter en peter geworden van de benefietactie voor Vlaamse progeriapatiëntjes, een zeer zeldzame aandoening waardoor kinderen heel snel verouderen. Met het ingezamelde geld zullen zeer dure medische behandelingen gefinancierd worden, zo werd vandaag bekendgemaakt op een persconferentie.
-
Maya Detiège.
Momenteel zijn er vier Vlaamse kinderen die aan progeria lijden. Zij kunnen alleen een menswaardiger bestaan krijgen dankzij een dure behandeling in de Verenigde Staten. De organisatie Zookie wil hier fondsen voor inzamelen en heeft Steve Stevaert en Maya Detiège bereid gevonden om mee aan de kar te trekken.
De benefietactie ging vandaag van start met een persvoorstelling. De actie bestaat onder meer uit een aantal familiezoektochten, waarbij 2 euro inschrijvingsgeld van iedere deelnemer naar het goede doel gaat. Er vindt ook een boerenmarkt plaats, net als tal van andere inzamelacties.
Op zondag 19 september wordt de eindbalans van de actie opgemaakt tijdens een groot slotevenement in Riemst. De peter en de meter van de actie zullen dan tijdens Riemst op zijn Best de cheque overhandigen aan de families van de vier progeriapatiëntjes. (belga/ddh)