Brussels onderwijsminister wil kleuters elke dag op school

16/03/10, 17u25
Om kleuters en hun ouders ervan te overtuigen dat het belangrijk is elke dag naar school te komen - ook op halve dagen, dagen waarop buitenschoolse activiteiten gepland zijn of onmiddellijk voor of na de vakantie - heeft Brussels minister Jean-Luc Vanraes, die in de Vlaamse Gemeenschapscommissie bevoegd is voor onderwijs, dinsdag de campagne 'Alle schooldagen naar school' voorgesteld. "Het uiteindelijke doel is de leerkansen van de kinderen vergroten", zegt hij.
 
Leerachterstand
In het Nederlandstalig onderwijs hebben kinderen vanaf 2,5 jaar recht op gratis onderwijs en bijna alle kinderen van drie jaar zijn ook effectief ingeschreven in een kleuterschool. "En toch zijn er kleuters die niet regelmatig naar school gaan. Het risico op leerachterstand bij die groep is groter dan bij de anderen", zo benadrukt Vanraes. De minister stelt dat "taalarmoede en taalachterstand op jonge leeftijd bijzonder zwaar doorwegen in de verdere schoolloopbaan van het kind. Het moet onze uitdrukkelijke bedoeling zijn om deze maximaal weg te werken vooraleer een kind naar het eerste leerjaar gaat." De nadruk van de campagne ligt dan ook op kleuters en leerlingen van het eerste leerjaar.
 
Via de campagne en het ter beschikking gestelde materiaal moeten in eerste instantie de schoolteams ondersteund worden die rond dit thema willen werken. "Het is onze bedoeling dat de kleuters op een speelse en positieve manier ervaren hoe belangrijk het is om op tijd en alle dagen naar school te komen en dat zij deze boodschap overbrengen bij hun ouders", aldus Vanraes.
 
Scholen kunnen de campagne reeds dit jaar opstarten en volgend jaar verder zetten. Een deel van het materiaal werd vertaald in het Engels, het Frans, het Spaans en het Turks. (belga/ypu)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...