Directie en vakbonden InBev praten opnieuw op 25 februari

08/02/10, 14u10
De directie van AB InBev heeft de vakbonden van alle Belgische vestigingen op 25 februari in Leuven uitgenodigd voor een ondernemingsraad. Volgens de vakbonden wil de directie het tijdens deze vergadering hebben over de moeilijkheden die de brouwerij ondervindt en het industrieel plan om hieraan het hoofd te bieden. Ook een lid van de directie van de zone West-Europa zal aanwezig zijn.
 
Eerste contact
De vergadering is het eerste contact op nationaal niveau tussen directie en vakbonden sinds de directie een drietal weken geleden haar herstructureringsplan introk. Volgens dat plan moesten in ons land netto 263 jobs sneuvelen, maar dat idee moest opgeborgen worden na een twee weken durende syndicale blokkade van de brouwerijen van Leuven, Jupille en Hoegaarden.

Vakbonden op hun hoede
Ondanks de syndicale overwinning zijn de vakbonden van AB InBev sindsdien zeer op hun hoede over wat komen gaat. Tijdens het 'victoryconcert' eind januari wees Leuvens ABVV-afgevaardigde Carlo Rombauts er op "dat er een veldslag gewonnen was, maar nog geen oorlog". ACV-hoofdafgevaardigde Alex Van Cauwenberg van de Leuvense brouwerij stelde vandaag in aanloop van de vergadering "dat de vakbonden zeker niet zullen gaan praten over ontslagen". (belga/svm)
 
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...