De Clerck: "Brussel heeft rechters genoeg"

04/02/10, 09u35

De voorzitter van de Brusselse rechtbank van eerste aanleg vindt dat er meer magistraten nodig zijn om een nultolerantiebeleid te kunnen toepassen. Volgens minister van Justitie Stefaan De Clerck heeft Brussel echter rechters genoeg.

De Clerck zegt dat de Brusselse magistraten beschikken over een normaal kader dat bijna volledig ingevuld is. De minister is voorlopig dus niet van plan dat uit te breiden. Daarvoor is een wetswijziging nodig, en de procedure duurt ongeveer een jaar.

"Ik heb geen rechtstreeks gezag over de magistraten, door de scheiding der machten. Maar ik vertrouw erop dat iedereen nu doet wat er moet gebeuren," zegt hij op Radio 1. Door in te zetten op een betere organisatie en meer flexibiliteit, moet het volgens De Clerck mogelijk zijn het snelrecht toe te passen.

Totaalaanpak
Het debat over de verlaging van strafrechtelijke meerderjarigheid naar 16 jaar, wil De Clerck niet opnieuw voeren. De jeugdbeschermingswet is recent hervormd, we moet die nu toepassen, vindt hij.
 
Wat betreft de vertraging van de bouw van nieuwe gevangenissen, reageert de justitieminister dat het niet abnormaal is dat zulke grote projecten vertraging oplopen. "De dossiers lopen en ik blijf druk zetten zodat ze uitgevoerd worden."
 
Hij dringt tot slot aan op een totaalaanpak van de problemen in Brussel, door justitie, politie en door alle regeringen. "Ik denk dat dit het ideale moment is om het samenwerkingsfederalisme uit te testen." (belga/sam)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...