30/01/10, 19u40
dm UPDATE
In het centrum van Brussel is vanochtend een agent neergeschoten door gangsters die net een mislukte overval hadden gepleegd op een wisselkantoor in Brussel. De agent raakte zwaargewond. De daders verschansten zich een tijd lang in een huis in Laken. De politie arresteerde alle dertig bewoners van dat flatgebouw, maar liet er ondertussen al 24 gaan. Het is nog niet duidelijk of de zes die nog verhoord worden iets met de overval te maken hebben.
De gangsters pleegden de overval op het wisselkantoor in de Adoplhe Maxlaan in het centrum van Brussel, vlak bij het Brouckèreplein. Daarop zette een politiewagen de achtervolging in op de wagen van de overvallers. Een tweede politievoertuig probeerde de wagen tegen te houden ter hoogte van de Antwerpsesteenweg, maar de gangsters openden onmiddellijk het vuur. Een van de agenten kreeg drie kogels in het been en werd afgevoerd naar het ziekenhuis.
Kalasjnikov"De agent werd inderdaad drie keer in het been geschoten met een kalasjnikov", zegt Henri Bontijnck van de politievakbond VSOA. Hij bezocht zijn collega deze namiddag in het Brusselse Brugmanziekenhuis. "Mijn collega kreeg onmiddellijk morfine toegediend en wordt in de komende uren geopereerd." De man verkeert niet in levensgevaar.
VerschanstDe overvallers zouden zich daarna verschanst hebben in een huis in de Wauthierstraat in Laken. De speciale eenheden van de federale politie vielen het flatgebouw in de namiddag binnen. Alle bewoners werden naar het commissariaat gebracht. Of de daders daar bij zijn, is niet duidelijk, meldt politiewoordvoerder Christian De Coninck.
VerdachtenEr worden momenteel zes personen ondervraagd die aan de beschrijving van de overvallers voldoen. "Zes personen vertonen gelijkenissen met het signalement van de daders", zei Jean-Marc Meilleur van het parket Brussel. De andere bewoners mochten mondjesmaat het commissariaat verlaten.
De politie voert ook een huiszoeking uit in het appartementsgebouw aan de De Wautierstraat in Laken. Het is niet uitgesloten dat er zich toch een of meerdere daders onder de bewoners gemengd hebben.
Politievakbond: maat is volPolitievakbond VSOA vindt dat de maat vol is na deze nieuwe schietpartij met overvallers in het Brusselse. "Straatbendes die ongestoord terreur zaaien, daders die onmiddellijk worden vrijgelaten, politieambtenaren die het slachtoffer worden van vuurwapengeweld. Het zijn de trieste kenmerken van een regio waar gangsterisme, geweld en wetteloosheid de bovenhand lijken te halen op de openbare orde", schrijft VSOA in een mededeling. Dit is de derde schietpartij op de politie in het Brusselse in enkele weken tijd.
VSAO vraagt harde maatregelen: "Voor ons is de maat vol. De overheid moet drastische maatregelen nemen om het geweld in te dijken. Zero tolerance, een lik op stuk beleid, snelrecht en bijzonder zware straffen." (belga/eb/jv/adb)