De koudegolf verstoort de uitvoer van natuurlijk aardgas vanuit Noorwegen. Dat merkt men ook bij de Belgische gasverdeler Distrigas. Voor bevoorradingsproblemen zorgt dat niet, klinkt het geruststellend.
Gassco, de uitbater van het Noorse gasnet, spreekt over een aanzienlijke vermindering. Om hoeveel gas minder het gaat, is moeilijk te becijferen omdat de gasproductie verschilt van dag tot dag.
Royal Dutch Shell diende door het slechte weer dit weekend de productie te staken in Ormen Lange, het grootste gasveld van Noorwegen. Gas gaat van daaruit naar Groot-Brittannië, België, Frankrijk of Duitsland.
Geen problemen
Sinds een tweetal dagen ontvangt Distrigas minder gas vanuit Noorwegen. Problemen geeft dat niet. "We doen dan beroep op andere bronnen, zoals meer LNG. Dat maakt deel uit van het normale beheer van onze portfolio. Daar dient de diversificatie van onze gasbevoorrading toe", luidt het bij Distrigas.
België krijgt aardgas via langetermijncontracten vanuit Noorwegen, Nederland en Qatar. Die langetermijncontracten zijn goed voor driekwart van onze bevoorrading. Er is ook nog de kortetermijnmarkt.
Noorwegen is de tweede grootste uitvoerder van natuurlijk aardgas ter wereld, na Rusland. (afp/dea)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.