Relatie Moslimexecutieve met Gaia verzuurd
Het onderhoud dat dierenrechtenorganisatie Gaia deze namiddag zou hebben met de Moslimexecutieve, het vertegenwoordigende orgaan van de moslims in België, is niet doorgegaan. Gaia-voorzitter Michel Vandenbosch reageert ontstemd. "Onze relatie met de Moslimexecutieve is verzuurd." De Moslimexecutieve pikt het naar eigen zeggen niet dat Vandenbosch vooraf het onderhoud publiek en officieel gemaakt had.
Gaia zou vandaag om 15 uur normaal gezien bij de Moslimexecutieve de omstreden rituele slachtingen aankaarten. Met videobeelden van dieren die in Belgische slachthuizen onverdoofd geslacht worden, wilde Gaia de Moslimexecutieve overtuigen om die slachtingen een halt toe te roepen.
Druk uitgeoefendVolgens Gaia blies de Moslimexecutieve het onderhoud af omdat de pers weet had van de bijeenkomst en dat zit de Moslimexecutieve niet lekker. "Door ons onderhoud - tegen de afspraken in - officieel in de pers te brengen, heeft Michel Vandenbosch druk uitgeoefend", reageert Isabelle Praile, vicevoorzitster van de Moslimexecutieve, aan de telefoon. Omdat Vandenbosch volgens haar plots alles publiek en officieel maakte, moet de Gaia-voorzitter nu een officieel onderhoud aanvragen met de Moslimexecutieve. "Wanneer we uiteindelijk opnieuw aan tafel zullen kunnen gaan zitten, weet ik niet", aldus Praile.
"Dit is de zoveelste reden om alles op de lange baan te schuiven. Ik heb het eeuwige leven niet en de dieren, die verschrikkelijk lijden, evenmin. We verdragen dit niet langer", reageert Vandenbosch ontgoocheld. "Het lijkt wel alsof ik sneller een audiëntie met de paus of de koning in de wacht kan slepen." Hij hoopt deze week nog met de Moslimexecutieve te kunnen samen zitten. (belga/sps)